© 2007 - 2010 Спортна федерация на глухите в България. Всички права запазени!
       1-во Световно първенство по лека атлетика за глухи
Шесто и седмо място за София Калинова в средните бягания
       В турския град Измир от 22 до 28 септември се проведе първото световно първенство по лека атлетика за глухи с участието на 36 държави.
              Българската делегация бе водена от члена на УС на СФГБ - г-н Страхил Петров, който е и европейски шампион в тройния скок.
              Водени от треньорите Лидия Гушева и Георги Георгиев, нашите атлети взеха участие в бяганията на 100 м, 200 м, 400 м, щафета 4 х 400 м и висок скок при мъжете, а при жените - на 800 и 1500 м.
              Най-добре се представи София Калинова, която зае 6-о място в бягането на 800 м с резултат 3:00,94 м и седмо място в бягането на 1500 м - 6:12,65 м. И в двете дисциплини победи руската атлетка Ерофеева, съответно с 2:13,07 и 4:26,99 м.

Тимът ни след церемонията по откриването на шампионата
Страхил Петров
       Мъжката ни щафета 4 х 100 м в състав Топчиев, Георгиев, Димитров и Иванов не успя да достигне до финала и се класира на 15-о място с резултат 49:37 сек. Шампион стана Китай с 42:81 сек.
              В сектора за висок скок Николай Иванов постигна 1.70 м и този резултат го отпрати на 16-о място. Победител е руснакът Ландар с 1.90 м.
              При разпределението на медалите на първо място е Русия - 7, а на второ Китай и Украйна с по 4 отличия.